Suprastonza communala

La suprastonza communala ei l’autoritad administrativa e poliziala dalla vischnaunca. L’executiva cun nov departaments secumpona dil president communal e dad otg ulteriurs commembers.

Las novitads dalla suprastonza communala anfleis Vus cheu.

Publicaziuns suprastonza communala

Actualmein neginas publicaziuns.

departament presidial                    Departament 1




 
  - administraziun
- segirtad publica
- finanzas e taglias
- sanadad
- segirtad sociala
substitut: Curdin Capeder    
     
Elisabeth Lorez, schefa departament   Departament 2
r.e.lorez@bluewin.ch   - educaziun
substitut: Remo Derungs    
     
Remo Derungs, schef departament   Departament 3
remo.derungs@lumnezia.ch   - cultura
substituta: Elisabeth Lorez    
     
Nathan Solèr, schef departament   Departament 4
nathan.soler@lumnezia.ch

 
  - traffic
- ovras publicas
- ambient
substitut: Primus Cavegn    
     
Primus Cavegn, schef departament   Departament 5
p.cavegn@mulliscavegn.ch
 
  - planisaziun dil territori
- immobilias
substitut: Nathan Solèr    
     
Renzo Blumenthal, schef departament   Departament 6
renzo.blumenthal@lumnezia.ch   - fatgs da baghegiar
substitut: Martin Sgier    
     
Martin Sgier, schef departament   Departament 7
martinsgier@hotmail.com   - agricultura
substitut: Martin Rupp    
     
Martin Rupp, schef departament   Departament 8
martin.rupp@lumnezia.ch   - forestalesser
substitut: Renzo Blumenthal    
     
Curdin Capeder, schef departament   Departament 9
curdin.capeder@bluewin.ch
 
  - turissem
- svilup d'economia
substitut: Daniel Solèr